Atrakcje turystyczne

Atrakcja Willi LOTOS

Naszą niewątpliwą atrakcją jest „pokój retro”- pokój w stylu i z wyposażeniem lat 60-tych ubiegłego wieku. Na kilku metrach kwadratowych czas ewidentnie się zatrzymał. Styl nieco siermiężny, lecz nie pozbawiony uroku, typowe mebelki z epoki i uwaga, prawdziwy rarytas, własna umywalka w pokoju. W dodatku z ciepłą wodą, co na owe czasy było nie lada luksusem.

Idealne miejsce dla starszych by powrócić do pięknych czasów młodości, doskonałe dla młodszych, żeby poczuć jak wypoczywali kiedyś „starzy”.

 

W okolicach Willi Lotos znajduje się wiele atrakcyjnych obiektów, od których oddziela państwa jedynie kilkunastominutowy spacer.

 • Centralny Ośrodek Sportowy: w ofercie basen (latem również odkryty), korty tenisowe, boiska sportowe.
 • Park im. Kopczyńskiego z muszlą koncertową (w sierpniu Tydzień Kultury Beskidzkiej - kto nie widział, musi zobaczyć!).
 • Wypożyczalnie letniego i zimowego sprzętu sportowego.
 • Wyciągi narciarskie.
 • Szlaki turystyczne, spacerowe i rowerowe.
 • Centrum Wisły – zabytki i muzea.

Trasy wycieczkowe

Na wycieczkę można wybrać się pieszo bezpośrednio z naszej willi, albo dojechać w dane miejsce, korzystając z samochodu lub lokalnego transportu. Przedstawiamy jedynie przykładowe trasy - jeśli będą Państwo zainteresowani, polecimy inne wyprawy.

Wycieczki piesze

Tu mamy największe pole do popisu, bo trasy można dobierać na wszelakie sposoby: pod względem skali trudności, topografii terenu czy walorów widokowych.

 1. Z Bożanowic poprzez Tuł (621 m n.p.m.), Małą Czantorię (854 m n.p.m.) do Ustronia. Tu kończymy lub dalej idziemy przez Stożek na przełęcz Kubalonkę, drogą obok Zameczku Prezydenta schodzimy do Wisły Malinki i wracamy do Lotosu.
 2. Całodniowa wycieczka na Baranią Górę (1220 m n.p.m.). Do Wisły Czarne możemy dojechać autobusem (końcowy przystanek Fojtula) i dalej idziemy doliną Białej Wisełki na Baranią. Po drodze na wysokości 1100 m n.p.m. zahaczamy o źródło Wisły, a z Baraniej schodzimy doliną Czarnej Wisełki do Wisły Malinki.

Wycieczki z dojazdem

 1. Ustroń-Cieszyn.
  Ustroń to małe miasteczko, gdzie przede wszystkim warto odwiedzić kuźnię Ustroń zbudowaną przez księcia saskiego Alberta w 1772 r. (co ciekawe, to tu robiono odkówki wykorzystywane późnej w motoryzacji). Kuźnia została zamknięta w 2008 r. i obecnie mieści się tu muzeum.
  Cieszyn z kolei to ponad tysiącletnia historia miasta z licznymi zabytkami:
  • rotundą romańską z XI wieku (najprawdopodobniej to najstarszy murowany obiekt w Polsce),
  • Wieżą Piastowską,
  • Studnią Trzech Braci – założycieli Cieszyna.
 2. Istebna-Koniaków – to przede wszystkim zabudowa góralska charakterystyczna dla tego regionu, tradycyjny folklor beskidzki oraz słynne koniakowskie koronki. W Istebnej warto wstąpić do chaty góralskiej słynnego Kawuloka – wszyscy wskażą, gdzie się ona znajduje.

Zima

W okolicy znajduje się mnóstwo miejsc do uprawiania sportów zimowych:

 1. Wisła Stożek (988 m.n.p.m.) – tu metrowa warstwa śniegu utrzymuje się przez 90 dni w roku. W zależności od poziomu „narciarskiego wtajemniczenia” każdy znajdzie trasy odpowiadające jego umiejętnościom.
 2. Wisła-Rowienki – to nieduży ośrodek narciarski z trasami przeznaczonymi raczej dla początkujących.

To tylko przykłady – zawsze służymy radą i pomocą, bo wiemy, o czym rozmawiamy.

Zapraszamy do Willi Lotos!